17 січня 2025

Halo Wars


 Дочитав я "Halo: Contact Harvest" Джозефа Стейтена, тож настав час рухатись далі по серії. І тут мене підстерігав незвичний досвід: стратегія в реальному часі для консолей, тобто для геймпада. Я звісно взявся за ПК версію (Definitive Edition), із використанням клаво-миші, проте все-одно був без поняття, які вони - консольні стратежки. Бо хоч час від часу скоса й поглядав на "Aliens versus Predator: Extinction", досі так і не наважився ознайомитися із нею.

 Події "Halo Wars" розгортаються через 6-ть років після першого контакту на Жниві (який описано у вищезгаданій книзі) і початку війни людей проти Ковенанту, а також за 21 рік до падіння Межі та подій першої гри серії. Люди змогли відвоювати Жниву, але контратакувальні дії Ковенанта ставлять під велике питання можливості її утримування. На підмогу силам оборони прибуває корабель - Дух Вогню, також вдається виявити точку інтересу Ковенанта на цій планеті: це невідомий артефакт, що схований в льодах на її полюсі.
Власне, саме із членами екіпажу корабля Дух Вогню, нам доведеться стати учасником (чи пак, творцем) подій на декількох планетах, в тому числі на території Ковенанта, а також запобігти отриманню ворогом технологій, які можуть значно збільшити його перевагу...

12 січня 2025

Scorn


 Короткого відрізку із трейлера мені вистачило, щоб додати цю гру в бажане. Потім, після її тернистого шляху розробки і релізу, я почув відгуки в стилі "вона огидна" та  "геймплей - лайно"... посміявся (хоча віддам належне, оцінка в Steam доволі висока).
Коли вже зрозумів, що пора братися за гру, переглянув ще фільм "eXistenZ" (1999), бо чув що він чимось схожий... ну таке, хоча закінчення круте.

 В "Scorn" ми граємо людиноподібним створінням на іншій планеті, в інший час, в іншому світі. Ми пробуджуємося на якомусь заводі чи фабриці, що має вигляд як корабель Космічних Жокеїв (Інженерів) із фільму "Alien" (1979). Ми, як гравець, не знаємо, що нам робити і куди рухатись, але знає та істота якою ми керуємо, і в неї є ціль, яку гравець поки не розуміє.
Світ в якому ми перебуваємо загинув, це лише залишки, руїни якоїсь розвиненої раси, цивілізації. Що трапилось та куди поділись хазяї? Як довго ми були в непритомному стані та яку соціальну ланку займали раніше: громадянин, робітник, раб, худоба...? Гра не дасть на це відповіді. Але ж у гравця є голова на плечах, і вона не тільки для того щоб в неї їсти... правда?

08 січня 2025

Namco Museum Archives: Volume 2


 В черговий раз влаштувавши собі марафон перегляду всіх епізодів AVGN, я знову зловив ностальгію по 8-ми бітним іграм. Правда на цей раз мені їх купляти не довелося, бо і так вже дофіга... Ну і вирішив я пограти в ігри саме з цієї збірки, так як перша частина мені дуже сподобалась. Але ось це от "пограти" затягнулося на більше місяця...
Знов грав використовуючи NES подібний геймпад (без турбо-клавіш).

 В "Namco Museum Archives: Volume 2" представлені 11-ть ігор: 10-ть з NES та Famicom і одна оригінальна - 2020 року, що відповідає стилю інших ігор зі збірки.
Нагадаю, що для "Namco Museum Archives: Volume 1" я орієнтувався саме на Steam ачівки, як показник того що гра пройдена. Тут же із цим гірше: деякі ігри взагалі не мають ачівок, а в деяких випадках їх дають занадто рано.
Проте цей раз я таки успішно реалізував свою мету: використовувати збереження (маю на увазі ті, що доступні в якості фічі саме збірки) тільки МІЖ рівнями. І навіть краще, в цей раз мені вдалося пройти більше ігор взагалі без цих сейвів.

 Ах так, ще я тільки зараз помітив, що в обох збірках доступна ще одна фіча - перемотка. Тобто в будь-який момент гри можна відмотати свій ігровий процес, щоб переграти якусь невдалу дію. Звісно, я цим не користувався.
Ну і мабуть в недоліки можна додати, що тут присутні ті самі задники (які замінюють чорні смуги по-боках екрану, при відображенні гри в 4:3), які були і в попередній збірці.